درباره اتحادیه

تأسیس اتحادیه

اتحادیه املاک کرج قبل از تأسیس و مستقل شدن به همراه نمایشگاه‌های اتومبیل، آژانس تاکسی سرویس و ماشین‌آلات کشاورزی زیر نظر اتحادیه صنوف به ریاست آقای‌رجائیان و همکاری آقای‌علی خلج به عنوان نماینده املاک فعالیت می‌کرده است تا این که در سال ۱۳۷۲ اتحادیه املاک کرج تأسیس گردید و در آن زمان آقای‌پرویز قهاری (رئیس) آقای‌امیر افراسیابی (نائب‌رئیس) و آقای‌مجتبی کوتاهی (خزانه‌دار) بوده‌اند.
انتخابات دوره دوم که در سال ۱۳۷۷ انجام گرفت آقای‌حسین فرجی (رئیس) آقای‌پرویز قهاری (نائب‌رئیس) آقای مجتبی کوتاهی (خزانه‌دار) آقای‌علی خلج (دبیر) و آقای‌محمد قمی (بازرس)
انتخابات دوره سوم که در سال ۱۳۸۱ برگزار گردید آقای‌حسین فرجی (رئیس) آقای‌علی خلج(نائب‌رئیس) آقای‌پرویز قهاری (نائب‌رئیس) آقای‌محمد قمی (خزانه‌دار) آقای‌بهروز امجدیان (بازرس اول) آقای‌محمد کدخدایی (بازرس دوم) و خانم زهره وینه (دبیر)
انتخابات دوره چهارم که در سال ۱۳۸۵ برگزار گردید آقای‌محمد قمی (رئیس) آقای‌محمد کدخدایی (نائب‌رئیس) آقای‌علی خلج (نائب‌رئیس) آقای‌محمد مهرزاد (خزانه‌دار) آقای‌داود بیات (بازرس) آقای‌فرشاد لطفی (بازرس) و خانم زهره وینه (دبیر)
انتخابات دوره پنجم که در سال ۱۳۸۹ برگزار گردید آقای‌محمد قمی (رئیس) آقای‌علی خلج (نائب‌رئیس) آقای‌محمد مهرزاد (نائب‌رئیس) آقای‌داود بیات (بازرس) آقای‌فریدون کردلو (بازرس) و خانم‌زهره وینه (خزانه‌دار) و آقای‌محمد کدخدایی (دبیر ) می‌باشند.
خلاصه عملکرد اتحادیه طی شش سال گذشته به شرح ذیل می‌باشد:
۱_ تشکیل کمیسیون‌های مختلف که عبارتند از:
کمیسیون حل‌اختلاف، کمیسیون بازرسی، کمیسیون فنی، کمیسیون آموزش و کمیسیون رسیدگی به شکایات که حدوداً ۲۵ نفر از معتمدین صنوف در آن فعال هستند که هر کدام از این کمیسیون‌ها در جهت حل مشکلات شهروندان و اعضاء اتحادیه و در جهت افزایش بار علمی و آموزش اعضاء فعالیت می‌نمایند. ۲_ اجرای طرح ملت‌کارت اصناف.
۳_ ارائه قراردادهای جدید و دفتر ثبت معاملات که به صورت پلمپ شده به اعضاء ارائه می‌گردد.
۴_ برگزاری کلاس‌های آموزشی جهت دریافت پروانه تخصصی که اکنون دوره ۷۲ آن به یاری خداوند برگزار می‌گردد.
۵_ تلاش‌های بسیار در خصوص تغییر نرخ
۶_ طرح کد رهگیری و آموزش به اعضاء در خصوص ساماندهی سیستم اطلاعات املاک و مستغلات کشور.
۷_ انجام بازرسی‌های وسیع در سطح شهر توسط اعضای کمیسیون بازرسی در خصوص جمع‌آوری واحدهای صنفی غیرمجاز و پیگیری تخلفات برخی از واحدهای صنفی مجاز که باعث بروز مشکلات برای شهروندان کرج شده است.
۸_ خرید ساختمان برای اتحادیه در پنج طبقه به همراه یک باب مغازه.
۹_ صدور بیش از ۲۵۰۰ پروانه کسب.
۱۰_ ارائه برچسب عضویت به اعضاء جهت شناسایی واحدهای صنفی مجاز و تحویل برچسب سامانه املاک ومستغلات کشور و مُهر کدرهگیری و توکن به اعضاء و تحویل کارت شارژ.
۱۱- تشکیل تعاونی مسکن و عضو شدن حدود ۶۰۰ نفر از اعضاء
۱۲- پیگیری بیمه مکمل اعضاء و بیمه بدنه اتومبیل و سایر خدمات بیمه ای و ورزشی
۱۳- اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده
۱۴- جذب وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی.